De Keizersgrachtkerk en the Spirit of Amsterdam organiseren samen de voorstelling ‘Mycelium’, een programma over het koloniaal verleden, gemaakt in nauwe samenwerking met de voorbereidingsgroep van de Keti Koti kerkdienst op zondag 21 juni.
Het kolonialisme heeft voor onderdrukking gezorgd van Suriname en West-Afrikaanse tradities, maar ook de Nederlandse inheemse tradities zijn onderdrukt. Artiesten Shishani en Lieke Dijkstra onderzoeken wat mensen in o.a. Namibië en Nederland deelden voordat het kolonialisme die verbindingen verstoorde. Live muziek, keramiek, dans, drums en ritueel. Deze avond is onderdeel van het speciale Keti Koti weekend in de Keizersgrachtkerk.
De avond
Dit is een creatief onderzoeksproject – dat live plaatsvindt, in jouw aanwezigheid. Shishani draagt de prekoloniale tradities van Namibië in zich. De rituelen, de ritmes, de liederen die bewaard zijn gebleven. Lieke draagt iets anders met zich mee: een vraag. „Ik heb geen idee waar ik vandaan kom.“ Die eerlijkheid is haar uitgangspunt.
Samen onderzoeken ze wat er werd gedeeld voordat het verloren ging. Ze beginnen met wat universeel is: zich wassen, samenkomen, bidden, koken. Hetzelfde gebaar, in verschillende talen. Dan verandert er iets. De ritmes lopen niet meer synchroon. Het gesprek raakt zoek. Dat is geen vergissing – dat is de geschiedenis.
Uiteindelijk groeit er weer iets terug. Niet iets nieuws, maar iets dat er altijd al was. Jullie, de gasten, worden uitgenodigd om op zoek te gaan naar wat er in jullie leeft, wat verdwenen is en wat overblijft.
Deuren open om 19:00 uur
Tickets € 20,00 verkrijgbaar via deze link