Op de Nieuwe Keizersgracht 94 staat al ruim 250 jaar een oase van rust en bezinning, het Occo Hofje. Het werd gesticht door Cornelia Occo, een bijzondere vrouw, lid van een katholiek Amsterdams geslacht dat afstamde van de vooraanstaande koopman en mecenas Pompejus Occo. Met vallen en opstaan zocht Cornelia haar eigen weg om ten slotte haar vermogen te bestemmen voor alleenstaande oudere vrouwen als zijzelf.
Henk Looijesteijn vertelt over Cornelia’s afkomst, leven en werk en over haar nalatenschap, het Occo Hofje, ingebed in de geschiedenis van katholiek Amsterdam. Het is ook een verhaal van kooplieden en advocaten, leiders van hun gemeenschap, van talloze vrouwen die hier een toevluchtsoord vonden en van de regenten, die nog altijd de ‘barmhartigheid van Occo’ hoog in het vaandel hebben staan.
Henk Looijesteijn (Breezand 1973) studeerde geschiedenis aan de UvA. Als wetenschappelijk onderzoeker werkte hij onder andere aan de universiteiten van Leiden, Nijmegen en Utrecht en het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis te Amsterdam (IISG).
Samen met Vibeke Kingma schreef hij het boek Salig sijn de barmhertigen. 250 jaar Occo Hofje 1774-2024.
De lezing begint om 11.00 uur, inloop 10.30 uur.
Prijs 10,- euro voor leden, 15,- voor niet-leden
Aanmelden kan via (klikken op) deze QR-code: