In de Tuinzaal hangen van 25 augustus tot 30 november werken van Agnès Bompy (geboren in Bordeaux, woonachtig in Amsterdam). Agnès Bompy schildert met een intensiteit die zowel intellectueel als gevoelsmatig resoneert. Haar werk is rijk aan textuur, symboliek en gelaagdheid. Ze schildert in cycli, met herhaling, in een voortdurende wisselwerking tussen toeval en intentie. Ze nodigt de kijker uit om van veraf én van dichtbij te kijken — om de grip te verliezen, en zo de draad van een gevoelige vertelling terug te vinden.
Elk schilderij is een raadsel voor het oog, een uitnodiging om te voelen, eerder dan te begrijpen.

Witte en zwarte bellen op groene achtergrond
Kunst en spiritualiteit
Spiritualiteit speelt een centrale rol in het oeuvre van Agnès Bompy. In haar werk vinden we suggestieve verwijzingen naar religieuze en spirituele thema’s. Deze tentoonstelling biedt een overzicht van werken die tussen 1992 en 2025 zijn ontstaan.
Als museumdocent en kunstgids beweegt Agnès zich regelmatig door musea en kunstboeken. In de middeleeuwen en renaissance was de kerk de belangrijkste opdrachtgever voor kunstenaars. De 16e-eeuwse schilder Hans Holbein inspireerde haar tot het verwerken van details uit zijn werk in twee collages. Hoe verbeeld je het moment van de laatste adem, de alchemie van het loslaten? De laatste serie zoekt een visuele taal voor dat onzegbare.

Meer informatie:
www.agnesbompy.com